|
agonia francais v3 |
Agonia.Net | Règles | Mission | Contact | Inscris-toi | ||||
|
|
| |||||
| Article Communautés Concours Essai Multimédia Personnelles Poèmes Presse Prose _QUOTE Scénario Spécial | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Le pacte du diable Contact |
Les commentaires des membres
Visualisations: 5645
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2009-05-08 | [Ce texte devrait être lu en romana] | Inscrit à la bibliotèque par Bot Eugen Iulian Poate că dacă am să scriu toată noaptea o să-mi treacă dimineața voi fi trist dar fericit și poate umbra gigantică a zilei mi se va lipi de palme există o moarte sigură moartea prin cuburile inexistente de gheață există o ieșire sigură din univers ieșirea prin gura neagră a cuvântului univers de mult îmi doream să scriu versuri despre propria mea dorință de a scrie iată, în această seară când urmele lucrurilor s-au topit e deja timp pentru o nouă poveste ușile au fost deschise cheia s-a încins fierbe ceaiul semafoarele au vorbit se pun în mișcare uriașe cisterne cu sudoare ultimul mare împușcat în frunte se răsucește în glontele său.
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| La maison de la litérature | |||||||||
La reproduction de tout text appartenant au portal sans notre permission est strictement interdite.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Politique de publication et confidetialité